תוכנית חינוכית

לימודים וסמינרים

הלמידה במכינה נועדה לסייע לחניכים בגיבוש דרכם וזהותם ולהוות בסיס איתן לחיי מעשה. לימודי הליבה במכינה בנויים משלוש חטיבות: מנהיגות, החברה הישראלית וחטיבת המצוינות.

מנהיגות

חטיבה זו כוללת קורסים בעניין הובלה, זהות, מנהיגות דרך ארון הספרים היהודי ופילוסופיה פוליטית.
בנוסף, החניכים עוברים תוכנית יזמות חברתית, בת 3 חודשים הכוללת קורס ביזמות חברתית, שלאחריו החניכים מתחלקים לצוותי יזמות ובוראים מיזם חברתי לכל דבר, בליווי בכירי היזמים בישראל.

החברה הישראלית

מטרתנו לחשוף את חניכי המכינה לאתגרים הבוערים בחברה הישראלית. החטיבה כוללת קורסים כגון: ציונות מודרנית, כלכלה וחברה, תולדות הסכסוך ופריפריה ומרכז. תהליך שנתי זה כולל בנוסף סמינרים ומפגשים עם מגוון נציגים מתוך החברה הערבית והחברה החרדית בעיר חריש.

מצוינות

חטיבה זו מועברת כולה על ידי טייסי חיל האויר, מייסדי המכינה, וכוללת קורסים והרצאות בעניין התמודדות עם כישלון, תחקיר ככלי לשיפור וצמיחה, קבלת החלטות וכן קורסים נוספים.

אמור לי ואשכח, למד אותי ואזכור, שתף אותי ואלמד

בנג’מין פרנקלין

עשייה קהילתית

העשייה הקהילתית היא מימוש בפועל של חזון המכינה ומהווה חלק מרכזי ממסע המכינה. במסגרתה מתנדבים החניכים יום וחצי בשבוע במספר מסגרות בעיר חריש:

מסגרות פורמליות – ליווי תלמידי חינוך מיוחד, ילדים עולים ונוער קצה במגוון בתי ספר בעיר

מסגרות בלתי פורמליות – מרכז למידה לילדים עולים, מרכז סבבה לילדים עם צרכים מיוחדים, אח גדול לליווי ילדים עם קושי רגשי ותוכנית מרום של המכינה לעידוד שירות משמעותי בקרב נערי ונערות חריש.

התנדבויות נוספות לאורך השנה: חקלאות, אריזות מזון בחגים, פסטיבלים שונים בעיר חריש ועוד…

סדרות שטח

הסדרות נועדו להפגיש את החניכים עם נופי הארץ ועם עצמם. בממוצע כל 5 שבועות יוצאת המכינה לסדרת שטח הכוללת

טיולים – סדרת כרמל, ירושלים, נגב, יו"ש וגליל. כל טיול מורכב מ 3-4 ימי שטח הנועדו לאתגר ולגבש את קבוצת המכינה לצד היכרות עם אוכלוסייה או אתגר נבחר בחברה הישראלית.

ניווטים – תחום הכולל מספר מופעים לאורך השנה ובמסגרתו לומדים החניכים קורס ניווט על ידי טייסי העמותה, מתנסים בימי ניווט בעוצמות משתנות ובעיקר לומדים את כוחו של כלי התחקיר והתמודדות עם כישלון.

סדרת חוסן – סדרה פיזית ונפשית המובילה להכרות מעמיקה עם אתגרי השטח והקבוצה, את השאר נותר לגלות.

הכנה לצבא

תוכנית הנועדה להכין את חניכי המכינה מנטלית ופיזית לשירות משמעותי ופיקוד בצבא.

אימון גופני – תוכנית אימונים המובלת על ידי חברת NAVY FIT. התוכנית מותאמת באופן אישי לכל מתאמנ/ת ובנויה מ-3 אימוני כושר שבועיים. לקראת ימי הסיירות והגיבושים נערכים סימולציות וימי הכנה מיוחדים לאותם חניכים וחניכות המעוניינים בכך.

ביקורי בסיסים וחשיפה – בתחילת השנה מתקיים פאנל תפקידים הכולל חשיפה מעמיקה עם עשרות תפקידים מובילים בצה"ל. ביקורי בסיסים כוללים את: בא"ח גולני, בסיס חיל האויר רמון ובה"ד 1.

מורשת קרב- מגוון הרצאות מכלל מלחמות ישראל הנועדו לשמש כהשראה ודוגמא לאחריות והובלה.